Historie Callanovy metody

Fotografie Robin Callan z ABC School of English

Callanova metoda je celoživotním odkazem Robina Callana, učitele pocházejícího z Anglie, konkrétně z hrabství Cambridgeshire, Ely. Již ve věku dvaceti let se odstěhoval na jih Itálie, aby vyučoval angličtinu v malebném městečku nazývaném Salerno. Do své profese se zamiloval, ačkoliv zjistil, že očekávané vyučovací metody jsou v podání mnoha profesorů nudné a rozhodně nedosahují maximální efektivity. Ve svém volném čase se začal zajímat o procesy spojené s učením jazyků a nabyl jistoty, že může revolučně zlepšit vyučovací způsoby angličtiny.

Pan Callan setrvával v Itálii a věnoval se sepisování vlastních knih zaměřených na výuku angličtiny. Začal je používat během svých hodin a dočkal se tak v průběhu deseti let pověsti nejefektivnějšího a nejrychlejšího učitele v širokém okolí.

Jakmile se vrátil do Anglie, rozhodl se pro odvážný krok a založil svou vlastní školu v Londýně, na známé Oxford Street. Díky popularitě mezi studenty se škola začala rozrůstat a pan Callan se mohl dále věnovat psaní vlastních učebnic, čímž vznikla Callanova metoda, která se rozšířila do celého světa.

Robin Callan zemřel v roce 2014, plný zkušeností, jejichž předávání zasvětil svůj dlouhý život. Ačkoliv se jeho škola uzavřela, Callan Method Organisation pokračuje a stále se rozrůstá, zdokonaluje a vyvíjí další produkty, zaškoluje nové lektory a poskytuje akreditace vybraným jazykovým školám z celého světa.

Kontaktujte nás